Bizlere Ulaşabilirsiniz
(0216) 353 96 55
info@dekalyapi.com

Alçı Panel Asma Tavan

Bir mekanın algılanmasında tavan, oldukça etkin bir bileşendir, çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında, büyük yer kaplar. Form, renk, ışık vb. araçlar kullanılarak, her amaç için uygun bir tavan tasarımı mümkündür. Alçı Asma tavan sisteminde ise, beklentiler, daha farklıdır.

Alçı Panel Asma Tavan

Tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın dedektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek, benzersiz iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla Alçı Asma Tavan Sistemleri tercih edilmektedir.

Mükemmel Akustik ve Aydınlatma

Sağladığı mükemmel akustik ve aydınlatma sistemleriyle entegre olabilen yapısı ile Alçı Asma Tavan Sistemleri, daha iyi bir çalışma ortamı, bunun sonucunda da, daha verimli bir iş performansı oluşturmaya katkıda bulunur.

Alçı Asma Tavan Özellikleri

 • Görünüm:
  Estetik ve akustik bir görünüm.
 • Estetik:
  modern yenilikler artık boyut, renk, malzeme (retro desenler ve suni deri, ahşap veya metal dahil), görsel efektler ve şekiller, desenler ve seçenekler bolluğu sunuyor
 • Akustik:
  Akustik denge ve kontrol asma tavanlar ile elde edilmek istenen önemli hedeflerdendir.
 • Dübel Vida:
  Tavan U profilleri duvara sabitlemek için kullanılır.
 • Çelik Dübel:
  Vida, kovan, L-demir ve somundan oluşur.Alçı Panel Asma Tavan

Alçı, malzeme olarak doğallığı, insan sağlığını olumsuz yönde etkilememesi ve esneklik, akustik performans, yüksek dayanım, doğa dostu olma gibi özellikleri ile pek çok tasarımcının fikir ve çalışmalarını zenginleştirmiştir.

Alçının kullanılması 5000 yıl kadar geçmişe, alçının özel niteliklerinin ilk keşfedildiği ve harç olarak piramitlerde kullanıldığı eski Mısır’a dayanmaktadır. 1775’te Lavoisier’nin alçının formülünü bulması, böylelikle endüstriyel alçı üretimine geçilebilmesi ve 1888’de Sackett’in alçı plaka üreten makinayı icadı ile kendine daha geniş kullanım alanları bulmuş, günümüz yapı sektörü içinde kendine haklı bir yer edinmiştir.